Aura                 Sára             Nike               Dina                 Sisi           Shaki             Scooby         Chilli                       Benny                                                      
 

ARTEMIS GOLD

GOLDEN RETRIEVER  &  LABRADOR RETRIEVER

KENNEL FCI   

 
     
PUPPIES
We cureently do not have puppies in our Kennel,
 but we plan - more HERE
In Kennel z Měsíčních plání are expencting puppies - Vanilka & Sunny - Quijote de La Mancha Artemis Gold

In Kennel Bohemian Gold Pearl was born puppies - Ortis Artemis Gold - more HERE

In Kennel Rock Point was born Puppies - MIKEE & Ruby - more HERE

In Kennel  Magic Spell  was born 04/10/2021 Golden Retriever puppies

In Kennel  Magandas was born 03/30/2021 Golden Retriever puppies

In Kennel Klondeik Bohemia Gold are expenctig puppies  - more HERE

Our puppies - litter T AG are already in new homes - more HERE
Puppies   they were born 11/12/2020 - more HERE

In our KENNEL we don´t have puppies now,

but you can have puppy Golden Retriever from another Kennel after our dogs or dogs from our breeding:

to contact us - HERE
 
THEVENET Pure Passion   OLIVER WATTERLOO Jr.AG
reg.KCHLS č. 3/GR/17   reg.KCHLS č. 5/GR/16
Pedigree: Thevenet Pure Passion   Pedigree:Oliver Watterloo Jr. AG
Both dogs are registered as breeding dogs for KCHLS-section Retriever
English version is in preparation ...

Plánujete štěně retrievera ?

Přečtěte si následující řádky:  
Inteligentní, odvážný, vytrvalý, s přátelskou povahou a nedbalou inteligencí, tak lze stručně a výstižně charakterizovat zlatého nebo labradorského retrívra. Rretrívr je vynikající lovecký pes. Retrívry vyšlechtili lovci a jejich jméno pochází z anglického slova "to retrieve", což znamená "přinášet zpět", tedy aportovat. V zemích, odkud retrívři pocházejí byli tito nasazováni k dohledávání zastřelené zvěře, hlavně pernaté, vodní a polní. Jejich hlavní úlohou bylo vypátrat ulovenou kořist a přinést ji svému pánovi.
Nejvýznamnějšími vlastnostmi retrívra jsou vrozená záliba v přinášení různých předmětů, mimořádná záliba ve vodě, jemný stisk čelistí, snadná ovladatelnost, výrazná chuť k práci a ochota ke spolupráci se svým pánem. Jeho přátelská a mírná povaha, inteligence, trpělivost a přizpůsobivost ovšem retrívra předurčují i k úloze společenského domácího psa. Díky svým schopnostem se ale retrívři hodí i ke speciálnímu nasazení jako záchranářští a lavinoví psi, při vyhledávání drog a jako průvodci nevidomých.
Štěně u nového majitele
Ještě před tím, než vůbec člověk začne uvažovat, jakého psa si pořídí, je nutné odpovědně uvážit, zda je schopen zajistit psovi veškerou péči a lásku, kterou potřebuje pro spokojený život. Jakmile si pořídí jakékoliv zvíře, zejména retrívra, přebírá za něj zároveň odpovědnost. Je nemyslitelné vzít si štěně "na zkoušku" a při prvním problému je zase odložit. Nový majitel si musí uvědomit, že průměrný věk psa se pohybuje okolo třinácti až patnácti (naše Dina se dožila 16,5 let) let a je povinností postarat se o pejska po celou tuto dobu. Nikdy by člověk na sebe neměl brát závazek péče o retrívra, pokud si není naprosto jist, že je schopen zajistit všechny podmínky pro jeho kvalitní chov. Bude muset obětovat část svého pohodlí a hodně času, trpělivosti a lásky, aby soužití s retrívrem bylo příjemné pro obě strany.
Při úvahách nad výběrem štěňátka se nový páníček musí nejdříve zamyslet nad důvodem, proč retrívra chce, jaké má podmínky pro jeho chov a hlavně si musí uvědomit, že cena za nákup štěňátka je ta nejnižší položka v životě psa. V úvahu musí brát časové, prostorové, finanční a také své schopnosti výcvikáře. Musí předem pečlivě promyslet, zda je schopen se o psa postarat tak, jak je třeba.
Koneckonců rozhodnutí zvíře si nepořizovat může být projevem lidské zodpovědnosti a vyjádřením laskavého porozumění pro svět těchto báječných domácích oblíbenců !
V prezentaci jedinců z Chovatelské stanice Artemis Gold se můžete nyní podívat, že potomci z naší CHS se dostali k zodpovědným páníčkům, vše pečlivě uvážili a chtějí svým pejskům obětovat pohodlí, čas, lásku, trpělivost, finance a výcvik!
Labrador Retriever Puppies - ten day ! Golden Retriever Puppies - ten day ! Labrador Retriever Puppies - ten day !
Thanks to all this power !
Kenzo Air ...
PROGENY: MIKEE & OLIVER & BENNY & SCOOBY

PROGENY ARTEMIS GOLD

"Hall of Fame" ARTEMIS GOLD

WEB PROGENY - PHOTO

  Bookmark and Share
Vše pro milovníky zlatých retrívrů, těchto úžasných chlupáčů !