Aura                 Sára             Nike               Dina                 Sisi           Shaki             Scooby         Chilli                       Benny                                                      
 

ARTEMIS GOLD

GOLDEN RETRIEVER  &  LABRADOR RETRIEVER

KENNEL FCI   

 
     
PUPPIES
We have puppies - photo from the second day
We have puppies   they were born 11/12/2020 - more HERE
Mating done  we have confirmed pregnancy

In our KENNEL we have puppies now,

but you can have puppy Golden Retriever from another Kennel after our dogs or dogs from our breeding:

to contact us - HERE

In Kennel Kendy Gold born puppies (Mike & Bessy) - litter G

In kennel U Kamenné bašty have puppies - HERE
 
THEVENET Pure Passion   OLIVER WATTERLOO Jr.AG
reg.KCHLS č. 3/GR/17   reg.KCHLS č. 5/GR/16
Pedigree: Thevenet Pure Passion   Pedigree:Oliver Watterloo Jr. AG
Both dogs are registered as breeding dogs for KCHLS-section Retriever
English version is in preparation ...

Plánujete štěně retrievera ?

Přečtěte si následující řádky:  
Inteligentní, odvážný, vytrvalý, s přátelskou povahou a nedbalou inteligencí, tak lze stručně a výstižně charakterizovat zlatého nebo labradorského retrívra. Rretrívr je vynikající lovecký pes. Retrívry vyšlechtili lovci a jejich jméno pochází z anglického slova "to retrieve", což znamená "přinášet zpět", tedy aportovat. V zemích, odkud retrívři pocházejí byli tito nasazováni k dohledávání zastřelené zvěře, hlavně pernaté, vodní a polní. Jejich hlavní úlohou bylo vypátrat ulovenou kořist a přinést ji svému pánovi.
Nejvýznamnějšími vlastnostmi retrívra jsou vrozená záliba v přinášení různých předmětů, mimořádná záliba ve vodě, jemný stisk čelistí, snadná ovladatelnost, výrazná chuť k práci a ochota ke spolupráci se svým pánem. Jeho přátelská a mírná povaha, inteligence, trpělivost a přizpůsobivost ovšem retrívra předurčují i k úloze společenského domácího psa. Díky svým schopnostem se ale retrívři hodí i ke speciálnímu nasazení jako záchranářští a lavinoví psi, při vyhledávání drog a jako průvodci nevidomých.
Štěně u nového majitele
Ještě před tím, než vůbec člověk začne uvažovat, jakého psa si pořídí, je nutné odpovědně uvážit, zda je schopen zajistit psovi veškerou péči a lásku, kterou potřebuje pro spokojený život. Jakmile si pořídí jakékoliv zvíře, zejména retrívra, přebírá za něj zároveň odpovědnost. Je nemyslitelné vzít si štěně "na zkoušku" a při prvním problému je zase odložit. Nový majitel si musí uvědomit, že průměrný věk psa se pohybuje okolo třinácti až patnácti (naše Dina se dožila 16,5 let) let a je povinností postarat se o pejska po celou tuto dobu. Nikdy by člověk na sebe neměl brát závazek péče o retrívra, pokud si není naprosto jist, že je schopen zajistit všechny podmínky pro jeho kvalitní chov. Bude muset obětovat část svého pohodlí a hodně času, trpělivosti a lásky, aby soužití s retrívrem bylo příjemné pro obě strany.
Při úvahách nad výběrem štěňátka se nový páníček musí nejdříve zamyslet nad důvodem, proč retrívra chce, jaké má podmínky pro jeho chov a hlavně si musí uvědomit, že cena za nákup štěňátka je ta nejnižší položka v životě psa. V úvahu musí brát časové, prostorové, finanční a také své schopnosti výcvikáře. Musí předem pečlivě promyslet, zda je schopen se o psa postarat tak, jak je třeba.
Koneckonců rozhodnutí zvíře si nepořizovat může být projevem lidské zodpovědnosti a vyjádřením laskavého porozumění pro svět těchto báječných domácích oblíbenců !
V prezentaci jedinců z Chovatelské stanice Artemis Gold se můžete nyní podívat, že potomci z naší CHS se dostali k zodpovědným páníčkům, vše pečlivě uvážili a chtějí svým pejskům obětovat pohodlí, čas, lásku, trpělivost, finance a výcvik!
Labrador Retriever Puppies - ten day ! Golden Retriever Puppies - ten day ! Labrador Retriever Puppies - ten day !
Thanks to all this power !
Kenzo Air ...
PROGENY: MIKEE & OLIVER & BENNY & SCOOBY

PROGENY ARTEMIS GOLD

"Hall of Fame" ARTEMIS GOLD

WEB PROGENY - PHOTO

  Bookmark and Share
Vše pro milovníky zlatých retrívrů, těchto úžasných chlupáčů !