Aura                 Sára             Nike               Dina                 Sisi           Shaki             Scooby         Chilli                       Benny                                                      
 

ARTEMIS GOLD

GOLDEN RETRIEVER  &  LABRADOR RETRIEVER

KENNEL FCI   

 
     
Characteristic and Standard LABRADOR RETRIEVER
 
LABRADOR RETRIEVER  
English version is in preparation ...

Labradorský retriever je rodinný pes. Rád se podílí na všech stránkách života, hraje si s dětmi, miluje fotbal, plavání i surfing. Vždycky se snaží zaujímat přední místo jako zábavný člen rodiny. Vyniká láskou a přítulností a je ochoten se podílet na veškeré Vaší činnosti, je vždy připraven podniknout cokoliv, jen, aby byl s Vámi. Společenskost je jeho hlavní předností. Raději se obejde bez jídla než bez lásky. Ovšem za klidného večera také rád sdílí rodinnou pohodu.

 
Standard

FCI-Standard N° 122 / 29. 01. 1999 / GB

LABRADOR RETRIEVER ORIGIN : Great Britain.

DATE OF PUBLICATION OF THE ORIGINAL VALID STANDARD : 24.06.1987.
UTILIZATION : Retriever.

CLASSIFICATION F.C.I. :   Group     8   Retrievers, Flushing Dogs, Water Dogs. Section 1     Retrievers.With working trial.

GENERAL APPEARANCE : Strongly built, short-coupled, very active; broad in skull; broad and deep through chest and ribs; broad and strong over loins and hindquarters.
BEHAVIOUR / TEMPERAMENT : Good-tempered, very agile.  Excellent nose, soft mouth; keen lover of water.  Adaptable, devoted companion.  Intelligent, keen and biddable, with a strong will to please.  Kindly nature, with no trace of aggression or undue shyness.

HEADCRANIAL REGION : Skull : Broad.  Clean-cut without fleshy cheeks.

Stop : Defined.
FACIAL REGION : Nose : Wide, nostrils well developed.
Muzzle : Powerful, not snipey.
Jaws/Teeth : Jaws of medium length, jaws and teeth strong with a perfect, regular and complete scissor bite, i.e. upper teeth closely overlapping lower teeth and set square to the jaws.
Eyes : Medium size, expressing intelligence and good temper; brown or hazel.
Ears : Not large or heavy, hanging close to head and set rather far back.
NECK : Clean, strong, powerful, set into well placed shoulders.

BODY :Back  : Level topline.

Loins : Wide, short-coupled and strong.
Chest : Of good width and depth, with well sprung barrel ribs.
TAIL : Distinctive feature, very thick towards the base, gradually tapering towards tip, medium length, free from feathering, but clothed thickly all round with short, thick, dense coat, thus giving « rounded » appearance described as « Otter » tail.  May be carried gaily, but should not curl over back.
LIMBS FOREQUARTERS : Forelegs well boned and straight from elbow to ground when viewed from either front or side.
Shoulders : Long and sloping.
HINDQUARTERS : Well developed, not sloping to tail.
Stifle : Well turned.
Hocks : well let down.  Cowhocks highly undesirable.
FEET : Round, compact; well-arched toes and well developed pads.
GAIT / MOVEMENT : Free, covering adequate ground; straight and true in front and rear.

COAT HAIR : Distinctive feature, short, dense, without wave or feathering, giving fairly hard feel to the touch; weather-resistant undercoat.

COLOUR : Wholly black, yellow or liver/chocolate.  Yellows range from light cream to red fox.  Small white spot on chest permissible.

SIZE  : Ideal height at withers : dogs 56-57 cm   ( 22   - 22,5 ins);                bitches    54-56 cm   ( 21,5 - 22    ins).

FAULTS : Any departure from the foregoing points should be considered a fault and the seriousness with which the fault should be regarded should be in exact proportion to its degree and its effect upon the health and welfare of the dog.
Any dog clearly showing physical or behavioural abnormalities shall be disqualified.

N.B. : Male animals should have two apparently normal testicles fully descended into the scrotum.

Základní znaky

Labradorský retriever je mimořádně přizpůsobivý, všestranný pes. Toto plemeno bylo původně chováno jako lovecký pes, přinašeč. Nyní se cvičí spíše jako průvodce nevidomých, společník a pátrač po drogách, ale nejlépe se hodí k pomoci postiženým. Mnohostrannou osobnost svého labradorského retrievera můžete využít ve složité úloze rodinného mazlíčka, jako výstavního nebo loveckého psa, ale bude vynikat i v soutěžích poslušnosti a agility. Mírný, vždy dobře naladěný, inteligentní pes, který splňuje všechny Vaše nároky, Vám poskytne více potěšení, než jste schopni mu vrátit.

 
Ve službách veřejnosti

Labradorský retriever často hraje mnoho úloh ve společnosti jako pracovní a společenský pes. Uplatňuje se vyhledávacích a záchranných družstvech, hledá oběti po zemětřesení a v lavinách, kdy jen pes je schopen najít ještě živé oběti . Labradorští  retrieveři jsou také výborní stopaři ve službách policie, armády, zejména při hledání drog a výbušnin. Jsou skvělými průvodci nevidomých, nedoslýchavých a hluchým. Velikost labradorského retrievera, jeho přátelská povaha, velká ochota, přirozené schopnosti k přinášení z něj činí ideálního služebníka a společníka invalidů.

 
Původ labradorského retrievera

Plemeno nevzniklo na Labradoru, ale na pobřeží Newfoundlandu, kde byli tito psi cvičeni k přinášení rybářských sítí z ledové vody. V 19. století přijížděli newfoundlandští rybáři do západní Anglie obchodovat s rybami a někteří tu prodali i své psy. Náhle se ukázalo, že tito psi úspěšně pracují jako psi lovečtí. Anglický Kennel Club je jako plemeno uznal v roce 1903. Jméno labradorský retrívr jim dal poprvé hrabě z Malmesbury roku 1887. Pro svou všestrannost je labrador nejznámější retrívr. Často se používá jako policejní a slepecký pes, je to výborný lovecký pes pro práci ve vodě i mimo ni, a také vynikající domácí společník. Je vybaven vynikajícím čichem, proto se v obou světových válkách používal k vyhledávání min. Dnes plní své úkoly ve službách policie a mimo jiné vyhledává drogy. Labrador je milý, věrný, inteligentní, vyrovnaný a neobyčejně laskavý k dětem. Je stále přátelsky nakloněn, ale k vetřelcům se chová ostražitě. Hodí se jak pro život na venkově tak i ve městě.

 
Pracovní labradorský retriever

Labradorský retriever má přirozené vlohy stát se ideálním loveckým psem, schopným lovit a přinášet zvěř i v nejhustším porostu. Jeho hustá nepromokavá srst mu poskytuje dokonalou ochranu. Rád vyhledává a přináší všechny možné předměty. Postupně a velmi trpělivě může tyto základní instinkty přeměnit v solidní práci loveckého psa.

  Bookmark and Share
Iron Man Draco Minor
Iron Man Draco Minor
Sára - Tsarine Misantos
... možnosti barev ... Pettite Fleur Misantos ... Ariela Chyšská bus ... Tsarine misantos
Tsarine Misantos
Tsarine Misantos
Vše pro milovníky zlatých retrívrů, těchto úžasných chlupáčů !